Festival zdravé stravy a pohybu

12. – 13. srpna 2016

Komorně laděné akce, která si klade za cíl zpestřit nabídku na Zelňáku, je určena malým i velkým návštěvníkům a přinese samé dobré věci: RAW, bio, domácí a tradiční pochutiny, ale i zdravý pohyb. Vstup je zdarma. Provoz stálého tržiště na Zelňáku není omezen!

pátek 12. srpna: 9.00 – 18.00 hod.
sobota 13. srpna: 9.00 – 15.00 hod.

Sledujte a sdílejte na FB: https://www.facebook.com/events/1649688422016019/

Na festivalu se představí

 • Jeřábkova pekárna. Základem bítešského chleba je žitný přírodní vyváděný kvas. Zachovány jsou tradiční receptury s jejich původními technologiemi, které jsou sice pracnější a nákladnější, ale výrobky jsou bez přidaných látek a zbytečné chemie. Velká většina receptur na jemné pečivo pochází z domácí rodinné kuchyně. Pekárna peče kváskové chleby z tradičního žitného kvasu – nabízí je s přídavkem osmažené cibulky, česneku, medvědího česneku, s olivami, oříšky, sušenými rajčaty nebo škvarky, stejně tak prodává čistě žitný chléb.  Na akci bude nabízet také živý kvásek. A zájemci mohou zakoupit knihu Kváskové pečivo slané přímo od autorky i s jejím autogramem.
 • Cukrárna a kavárna Smile se specializuje na RAW dorty a dezerty. Na festival tak připravuje spoustu sladkých RAW dobrot. Těšit se můžete také na smoothie z čerstvého ovoce.
 • Bioobchod.cz – Nejširší síť zdravých výživ v České republice, která se nově nachází i v Brně na Kobližné ulici v obchodním domě Centrum. Bioobchod.cz je prodejcem a distributorem širokého sortimentu zdravých potravin – mezi značky, které zastřešuje, patří například populární rostlinné alternativy sýrů Veganline a Violife, zdravé pečivo z přírodní pekárny Zrnko, široký sortiment ekokosmetiky, nebo brněnské V.bistro, které bylo otevřeno v Alfa pasáži na Jánské ulici. Bioobchod.cz poskytuje také nejširší výběr zdravých potravin on-line na webu www.bioobchod.cz.
 • Bubble tea – to je pestrá paleta ovocných a mléčných čajů, které si můžete namíchat v nespočtu příchutí. Bubble tea se podává v různých podobách – mražený, ledově vychlazený či teplý, hodí se tedy pro každého a pro každou příležitost. Všechny nápoje jsou vhodné pro vegetariány i pro celiaky.
 • Pandrhola  – to jsou produkty čistě z vepřového masa. Malá rodinná výrobna z Dětkovic u Vyškova, vybudovaná přímo v rodinném domě pana Pandrholy, vyrábí podle starých rodinných receptur. Pandrhola nepoužívá žádnou chemii, žádné rychlosoli! Pandrhola je zárukou kvality.
 • Vinařství Rauš – Vinařství Rauš je moravským rodinným vinařstvím, které si díky svému širokému sortimentu a kvalitě vín získalo dobré jméno a oblíbenost mezi českými i zahraničními milovníky vín. Mimo tradiční nabídku přívlastkových vín, vysoce kvalitních bílých a červených vín, perlivých vín a sektů nabízí Vinařství Rauš bio vína, ledová a slámová vína a Pineau.
 • Infinit Maximus  – poznejte umění relaxace, zapomeňte na starosti všedních dnů a nechte se hýčkat… Wellness a spa centrum Infinit Maximus to je dokonalá relaxace, péče o tělo a podpora zdraví.

O zábavu (dětí i dospělých) se postarají

 • Knihovna Jiřího Mahena – prostřednictvím knih představuje Knihovna Jiřího Mahena nejnovější trendy ve stavování – zdravá výživa, živá/syrová/raw strava, smoothie…
 • Street soul je nově vznikající taneční studio v Černých Polích, jehož cílem je spojit lidi všech věkových kategorií a sdílet radost z hudby, tance a pohybu. Svůj um představí v pátek v 11.00 a v 15.00 hod. a v sobotu v 11.00 hod.
 • Dále je připraven dětský koutek, pro děti malování na obličej a soutěž o 3 vstupenky na wellness do Maximus Resort.

 

Informace pro zájem o prodej a o prezentaci na akci

 • Bc. Marika Kreuzerová – tel.: 727 810 558, e-mail: mkreuzerova(zavinac)sundrive.cz
 • Jiří Meduna – tel.: 724 838 788, e-mail: jmeduna(zavinac)sundrive.cz

 

Spolupořadatelem akce je Sun Drive Communications s.r.o.

ZPĚT na „Akce na Zelňáku“